E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
Anasayfa

Tarihçe ve Koşullar

 

       Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, 17 Mart 2006 tarihinde Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde eğitim-öğretim ve araştırma yapılması amacıyla kurulmuştur.

       Enstitümüzde 2008 yılında İktisat Yüksek Lisans, Tarih Yüksek Lisans ve Türk Dili ve Edebiyatı Yüksek Lisans programları açılmış olup aynı yıl öğrenci alınmıştır. 2012 yılında Müzik Yüksek Lisans, 2013 yılında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Yüksek Lisans ve Temel Eğitim Yüksek Lisans, 2014 yılında Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans, 2015 yılında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ortak (OMÜ) Yüksek Lisans, Bununla birlikte 2015 yılında Tarih Doktora Programı da açılarak öğrenci almaya başlamıştır. 2016 yılında ise Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Yüksek Lisans, Sinema ve Televizyon Tezsiz Yüksek Lisans, Grafik Yüksek Lisans ve Temel islam Bilimleri Yüksek Lisans programları açılarak öğrenci alınmaya başlanmıştır. 

     Enstitümüz bünyesinde bulunan Sosyal Bilimler Araştırmaları Dergisi (ODÜSOBİAD), yılda üç sayı olarak(Mart-Temmuz-Kasım) yayın hayatına devam etmektedir. Dergimiz, sosyal bilim alanlarında yapılan tüm akademik çalışmaları kabul etmektedir.

       Enstitümüzdeki aktif program sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı